Cena docelowa Playa poszła w dół

opublikowano: 13-12-2017, 16:58
aktualizacja: 13-12-2017, 17:01

Paweł Puchalski obniżył o 10 proc. do 41,1 zł cenę docelową akcji Playa. Utrzymał jednak rekomendację "kupuj".

"Play musi w dalszym ciągu stawiać czoła intensywnej konkurencji rynkowej i niełatwemu otoczeniu regulacyjnemu. T-Mobile już od wielu miesięcy oferuje wysokie rabaty na telefony, wywierając presję na marże pozostałych polskich operatorów komórkowych. Zmiany w ustawie o CIT zakładają ponadto ograniczenie możliwości zaliczania „nadmiernych” wydatków na wartości niematerialne i prawne do kosztów uzyskania przychodu, część z nich nie będzie więc obniżać kwoty podatku. Kwestia ta może naszym zdaniem zwiększyć podatek do uiszczenia przez Play w latach 2018–19 łącznie o 170 mln zł" - napisał w uzasadnieniu Paweł Puchalski, kierownik działu analiz DM BZ WBK.

Jego zdaniem, prawdopodobna jest też przyspieszona amortyzacja znaku towarowego od IV kwartału 2017 r., co wpływa na obniżenie prognoz zysków na lata 2018-2019.

"Pozytywną wiadomością jest fakt, że spółka Play wcześniej od oczekiwań weszła do indeksu MSCI EM Standard. Kurs akcji powinien być też stabilny dzięki solidnej dywidendzie, której wypłatę zaplanowano na I/II kw. 2018 r. (stopa dywidendy na poziomie 7,5%)"  - dodaje Paweł Puchalski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu