Cena docelowa Ten Square Games 29 proc. w górę

GSU
opublikowano: 17-12-2019, 11:09

Haitong Bank podwyższył cenę docelową Ten Square Games do 233,4 zł z 180,5 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację „kupuj”.

Wyższa wycena wynika z bardzo dobrych wyników sprzedaży gry „Fishing Clash”. Analitycy zwiększyli również szacunki zysku netto w latach 2019-2021 odpowiednio o 4, 21 i 16 proc. Choć Ten Square Games osiągnął sukces głównie dzięki „Fishing Clash”, zdaniem analityków nie jest to firma jednej gry. Od początku roku „Fishing Clash” generuje ok. 86 proc. przychodów, ale 25 proc. zysku brutto po kosztach prowizji i marketingu, ale przed kosztami stałymi, pochodzi z bardziej zyskownych gier: „Let’s Fish”, „Wild Hunt” i „Game Factory”. Dodatkowo, spółka prowadzi obecnie cztery projekty w fazie pre lub soft-launch: „Golf Rush”, „Hunting Clash”, „Flip This House” i „SoliTales”.

Dodatkowo „Fishing Clash” może być wkrótce wydany w Chinach. Zdaniem analityków, po otrzymaniu świetnych ocen na obecnych rynkach, jest to bardzo pozytywny sygnał dla spółki. 

Haitong Bank zwraca uwagę, że Ten Square Games ubiega się o przyznanie ulgi IP BOX, która pozwoli spółce korzystać z preferencyjnej stawki podatku dochodowego na poziomie 5 proc. zamiast 19 proc. 

„Trudno w tym momencie oszacować wpływ ulgi na zysk netto, ale jeśli spółka otrzyma taką możliwość, jej wycena może zwiększyć się o ok. 10 PLN na akcję” – napisano w raporcie.

Artykuł jest skrótem raportu wydanego przez Haitong Bank 16 grudnia o godz. 8.00.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy