Cena informacji

Igor Gnot
23-05-2005, 00:00

Przekonanie, że przekazanie folderów informacyjnych lekarzowi kończy misję informacyjną firmy o leku, w dobie internetu jest błędem. Lekarze w swojej codziennej praktyce, zwłaszcza młodzi, aktywnie poszukują informacji mogącej dać im przewagę w środowisku medycznym i pewność w dokonywanych decyzjach terapeutycznych. Gdzie ich szukają? W jednej z internetowych wyszukiwarek lub ulubionym portalu medycznym. A tutaj, jeżeli chodzi o polskie informacje o lekach czy badaniach, nie jest za dobrze. Potrzebne wiadomości są rozproszone po przypadkowych stronach.

Jedynie niektóre firmy decydują się na tworzenie portali tematycznych lub poświęconych wybranemu lekowi. Portal taki lub kampania informacyjna w szeregu dostępnych, specjalistycznych witryn internetowych powinny być integralną częścią strategii komunikowania o leku na przestrzeni całego cyklu jego życia. Brak działań w tym zakresie oznacza jedno — lekarz uzyska informacje z internetu, ale o konkurencyjnym produkcie czy pośrednim badaniu, opracowaniu.

Obawy przed angażowaniem się firm farmaceutycznych można tłumaczyć mitami i problemami współpracy z agencjami interaktywnymi. Mitem jest to, że lekarz nie korzysta z internetu. Problem z agencjami interaktywnymi wiąże się ze specyfiką tematu, z jakim agencja będzie musiała pracować.

Zdarza się, że podczas produkcji spotykają się z jednej strony osoby z firmy farmaceutycznej, mające podstawową wiedzę o postępie technologii i mechanizmach działania internetu, z drugiej agencje, które nie mają wiedzy medycznej i błądzą w subtelnościach tematów terapeutycznych. Rozwiązaniem tego problemu jest zapewnienie klientom... project managera z wykształceniem medycznym.

Igor Gnot prezes Activeweb Medical Solutions

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Igor Gnot

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Farmacja / Cena informacji