Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

(Marek Druś)
opublikowano: 30-11-2006, 08:53

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła i pozostała w okolicach najwyższego poziomu od dwóch miesięcy. Mają na to wpływ obawy, że niskie temperatury w USA mogą zwiększyć popyt na paliwa opałowe, co zmniejszy zapasy, które niespodziewanie spadły w ubiegłym tygodniu.

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku niewiele się zmieniła i pozostała w okolicach najwyższego poziomu od dwóch miesięcy. Mają na to wpływ obawy, że niskie temperatury w USA mogą zwiększyć popyt na paliwa opałowe, co zmniejszy zapasy, które niespodziewanie spadły w ubiegłym tygodniu.

Cena ropy w dostawach na styczeń na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła o 3 centy do 62,43 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten wzrósł o 2,4 proc. do 62,46 USD, czyli najwyższego poziomu zamknięcia od 29 września.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty styczniowe spadła o 7 centów do 63,00 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku