Cena ropy poniżej 52 USD w Nowym Jorku

opublikowano: 16-01-2007, 14:44

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły we wtorek poniżej 52 USD za baryłkę, bo wśród ministrów z OPEC nie ma zgody co do tego, czy należy zmniejszyć jej dostawy - podają maklerzy.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły we wtorek poniżej 52 USD za baryłkę, bo wśród ministrów z OPEC nie ma zgody co do tego, czy należy zmniejszyć jej dostawy - podają maklerzy.

Przedstawiciele kartelu oceniają, że na rynku jest nadpodaż ropy o 1 mln baryłek dziennie.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej uważa jednak, że nie ma konieczności zwoływania nadzwyczajnego posiedzenia organizacji w tej sprawie.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła we wtorek wczesnym popołudniem czasu europejskiego poniżej 52 USD za baryłkę - o 1,20 USD do 51,79 USD.

Brent na ICE Futures w Londynie staniała o 1 USD do 52,12 USD za baryłkę w kontraktach na luty, które wygasają we wtorek.

Kontrakty na marzec staniały na ICE o 1,13 USD do 52,32 USD za baryłkę.

W październiku 2006 roku kraje OPEC zdecydowały o obniżce produkcji ropy o 1 mln baryłek dziennie od 1 listopada, a w połowie grudnia - o 500 tys. baryłek dziennie od 1 lutego.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane