Centra korporacyjne PBP

[SW]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

Polski Bank Przedsiębiorczości otworzył biura w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Planuje kolejne.

Funkcjonują już cztery nowe centra Polskiego Banku Przedsiębiorczości w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Bank planuje otwarcie kolejnych, ale nie ma jeszcze decyzji co do ich lokalizacji.

Otwieranie biur w dużych miastach Polski wynika ze strategii banku, któremu przy rosnącej liczbie klientów niezbędne są nowe biura.

— Centra korporacyjne będą pełnić istotną rolę dla coraz bardziej wymagających przedsiębiorców, a także umożliwiają nam pozyskiwanie nowych klientów — mówi Maciej Stańczuk, prezes PBP.

Centra korporacyjne PBP oferują firmom kompleksową obsługę i pełną ofertę produktów, poczynając od wszelkich form finansowania, rachunków, do różnych produktów zabezpieczających transakcje w handlu międzynarodowym. PBP skupia się na obsłudze średnich firm, które działają w Polsce, czyli takich, których roczne obroty wynoszą od 50 do 300 mln zł.

Według danych GUS, w województwach, w których bank posiada biura, czyli w małopolskim, łódzkim, pomorskim, wielkopolskim, a także mazowieckim, jest około 8 tys. aktywnych średnich firm. Średnie przedsiębiorstwo w definicji GUS zatrudnia od 49 do 249 pracowników.

— Wspomniane 8 tys. przedsiębiorstw to połowa wszystkich firm tej wielkości w Polsce. Województwa, w których PBP Bank jest obecny, wytwarzają niemal połowę polskiego PKB — twierdzi Elżbieta Bhagat, wiceprezes Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Bank chce również zachęcać samorządy do realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SW]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu