Centralny do liftingu

DI, GW
opublikowano: 21-01-2010, 09:01

Wiosną zacznie się remont Dworca Centralnego, który potrwa niemal do mistrzostw Euro 2012

O "poważnym liftingu" głównej stacji stolicy pisze "Gazeta Wyborcza". Zmiany przygotowało Towarzystwo Projektowe, którego autorstwa są m.in. meble miejskie na Krakowskim Przedmieściu. Zakres prac firma musiała dostosować do dość niewygórowanego budżetu - PKP przeznaczyło na roboty 22 mln zł.

- Dworzec Centralny to jedna z ikon miasta. Nie zmieniamy jej bryły. Chodziło o to, żeby podnieść jakość przestrzeni - mówił Jerzy Porębski, główny projektant remontu Centralnego.

Ma być jaśniej, czyściej i bez smrodu. Z hali głównej znikną wszystkie budki, które pojawiły się tu w ostatnich latach. W Zastąpią je szklane punkty usługowe o różnych kształtach: kioski, minikawiarnie i informacja kolejowa. Na nowo zostaną zagospodarowane antresole. Gruntownie powinien się zmienić wygląd przejść podziemnych. Będą tu nowe, jasne sufity. Znikną zaś wszystkie śmierdzące bary. Na poziomie peronów zostaną m.in. wyremontowane poczekalnie. W środkowej części pojawią się nowe podwieszone sufity.

Wizualizacja hali głównej Dworca Centralnego po modernizacji (fot. PKP)
Wizualizacja hali głównej Dworca Centralnego po modernizacji (fot. PKP)
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, GW

Polecane