Ceny ropy powyżej 60 USD za baryłkę

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 27-11-2006, 08:37

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły powyżej 60 USD. Arabia Saudyjska może poprzeć próbę obniżenia produkcji przez OPEC.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosły powyżej 60 USD za baryłkę po informacji, że Arabia Saudyjska może poprzeć drugą w ciągu dwóch miesięcy próbę obniżenia produkcji przez OPEC.

W niedzielę, cytując ministra ds. ropy Arabii Saudyjskiej, podano, że członkowie OPEC mogą w przyszłym miesiącu ograniczyć wydobycie, jeśli listopadowa obniżka o 1,2 mln baryłek dziennie nie przyczyni się do stabilizacji cen.

Cena ropy w dostawach na styczeń na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 96 centów, czyli o 1,6 proc., do 60,20 USD za baryłkę.

Kraje organizacji OPEC, która dostarcza ok. 40 proc. światowej ropy, mają spotkać się na posiedzeniu 14 grudnia.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty styczniowe wzrosła o 41 centów, czyli o 0,7 proc., do 60,44 USD za baryłkę ok. godz. 7.00 czasu w Londynie.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane