Ceny ropy w USA w górę

PAP
opublikowano: 27-01-2012, 08:43

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji rosną z powodu optymizmu, że w gospodarce USA widać oznaki ożywienia.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku drożeje o 7 centów do 99,77 USD. Brent w dostawach na marzec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 35 centów do 111,14 USD za baryłkę.

Zamówienia na dobra trwałe w USA w grudniu 2011 roku wzrosły mdm o 3,0 proc., w listopadzie wzrosły zaś o 4,3 proc. mdm, po korekcie - poinformował Departament Handlu USA.

Analitycy oczekiwali, że zamówienia w grudniu wzrosną o 2,0 proc.

Zamówienia na dobra trwałe z wykluczeniem środków transportu wzrosły o 2,1 proc. wobec wzrostu o 0,5 proc. miesiąc wcześniej. Tutaj analitycy oczekiwali wzrostu o 0,9 proc.

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury wzrósł zaś w grudniu o 0,4 proc. - podała Conference Board.

W listopadzie indeks wzrósł o 0,2 proc., po korekcie.

Indeks pokazuje, jak będzie sobie radzić amerykańska gospodarka w ciągu następnych 3-6 miesięcy.

"Dane, jakie napływają z gospodarki USA w ciągu ostatnich kilku miesięcy, wskazują, że w gospodarce jest ożywienie" - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets Asia Pacific Pty w Sydney.

W czwartek ropa w USA zdrożała o 30 centów do 99,70 USD/b. W tym tygodniu surowiec na NYMEX w Nowym Jorku zdrożał o 1,3 proc., a rdr wzrost notowań wynosi 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny ropy w USA w górę