Cersanit zasłużył na WIG20

Piotr Wiśniewski
opublikowano: 09-02-2004, 00:00

Cersanit to jedna z najbardziej prężnych spółek giełdowych. W czwartek opublikowała rekordowo wysokie wyniki za IV kwartał, które były zdecydowanie lepsze od oczekiwań rynku. Jest szansa, że 2004 rok również będzie pod tym względem udany, do czego może przyczynić się obecny boom na remonty i budowę mieszkań.

Rynek zareagował na informacje o wynikach 4,2-proc. wzrostem kursu, a na wykresie pojawiło się okno hossy i biały korpus. Tym samym spółka osiągnęła historyczne maksimum na poziomie 88,5 zł. Dynamiczna zwyżka była kontynuowana również w piątek (wzrost o 4,4 proc.) i znów wyrysowało się okno hossy i silna biała świeca. Cersanit staje się obecnie pełnoprawnym „blue chipem” warszawskiej giełdy, czego przypieczętowaniem jest informacja, że po sesji 19 marca akcje wejdą do indeksu WIG20. W tej sytuacji można optymistycznie patrzeć na zachowanie kursu w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu