Chevron chce wykupić operatora rurociągów Noble

opublikowano: 05-02-2021, 16:12

Amerykański koncern energetyczny zaoferował dokupienie brakujących udziałów operatora rurociągów Noble Midstream Partners, aby przejąć pełną kontrolę nad firmą. Wartość transakcji ma sięgnąć 422 mln USD.

Chevron aktualnie jest większościowym właścicielem Noble Midstream z 62-procentowym udziałem, a jednocześnie największym klientem firmy. Teraz chce stać się właścicielem 100 proc. jej udziałów.

Koncern energetyczny zaoferował 422 mln dolarów za brakujące do pełnej kontroli 38 proc. akcji. Jeden udział został wyceniony na 12,47 USD, co odpowiada czwartkowej cenie zamknięcia.

Noble Midstream świadczy usługi związane z przesyłem ropy naftowej i gazu ziemnego. Posiada także udziały kapitałowe w rurociągach w DJ Basin w Kolorado i Delaware Basin, który jest częścią basenu permskiego na pograniczu Teksasu i Nowego Meksyku. Wszelkie porozumienia będą negocjowane i zatwierdzane przez radę dyrektorów firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane