Chevron przejmuje Noble Midstream

opublikowano: 05-03-2021, 14:24

Amerykański koncern energetyczny dokupi brakujący, 38-procentowy pakiet akcji w spółce Noble Midstream Partners będącej operatorem rurociągów i przejmie nad nią pełną kontrolę. Cena za jedną akcję jest nieco wyższa niż w pierwotnej ofercie, która została złożona w lutym, pisze Reuters.

Chevron
Fot. Bloomberg
Chevron Fot. Bloomberg

Chevron zgodził się zapłacić 14,55 USD za jedną akcję Noble Midstream Partners. To cena z czwartkowego zamknięcia. Pierwotna oferta, którą złożono w lutym, zakładała, że będzie to 12,47 USD za akcję.

Akcjonariusze operatora rurociągów otrzymają 0,1393 akcji koncernu naftowego za każdy swój udział. Ostateczna wartość transakcji zostanie oszacowana w drugim kwartale i będzie uzależniona od kursu akcji Chevrona w dniu jej finalizacji.

Chevron wszedł w posiadanie pakietu ok. 62 proc. akcji Noble Midstream Partners w wyniku ubiegłorocznego przejęcia spółki-matki, Noble Energy. Firma świadczy usługi związane z przesyłem ropy naftowej i gazu ziemnego. Chevron jest jej największym klientem.

Przejmowane przedsiębiorstwo ma także udziały w rurociągach zlokalizowanych w DJ Basin w Kolorado oraz w Delaware Basin, który jest częścią basenu permskiego na pograniczu Teksasu i Nowego Meksyku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane