China Evergrande ostrzega przed spadkiem zysków

PM
opublikowano: 26-08-2021, 15:30

Rząd prowincji Guangdong poszukuje informacji zwrotnej od głównych banków zadłużonego dewelopera China Evergrande w sprawie utworzenia komitetu wierzycieli, po tym jak spółka ostrzegła przed dalszym spadkiem zysków.

fot. Bloomberg

Wywiadownia finansowa REDD, powołując się na dwa źródła poinformowane przez bankierów, powiedziała, że rząd rozpoczął rozmowy z bankami w zeszłym tygodniu, ale jeszcze nie podjął decyzji.

Utworzenie komitetu wierzycieli pozwoliłoby rządowi poinstruować banki i firmy powiernicze, aby rozszerzyły swoje zaangażowanie, obniżyły stopy procentowe pożyczek i zapewniły dodatkowe wsparcie dla firmy.

Evergrande stara się pozyskać fundusze, które są potrzebne, aby zapłacić swoim licznym pożyczkodawcom i dostawcom. Podkreślając pogarszające się finanse, Evergrande poinformowało późno w środę, że spodziewa się, że jego sześciomiesięczny zysk netto spadnie aż o 39 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, co jest spowodowane spadkiem cen sprzedaży domów i wyższymi wydatkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane