China Mobile przeznacza 12,6 mld USD na skup akcji własnych

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 04-01-2022, 13:57

Chiński gigant telekomunikacyjny, China Mobile zapowiedział ogromny skup akcji własnych o wartości do 12,6 mld USD, co wiąże się z wejściem spółki na parkiet w Szanghaju, donosi Reuters.

fot. Qilai Shen/Bloomberg

Buy back dotyczyć będzie walorów notowanych na giełdzie w Hongkongu. Skup obejmie około 10 proc. proc. wyemitowanych akcji w Hongkongu, a zakupione papiery zostaną zdematerializowane.

Z kolei, w środę 5 stycznia, akcje China Mobile mają zadebiutować na giełdzie w Szanghaju i będzie to największa publiczna oferta akcji od dekady w Państwie Środka. Jej bazowa wartość to 48,7 mld juanów (7,7 mld USD), a jeśli wykorzystana zostanie opcja dodatkowego przydziału, wzrośnie do 59 mld juanów.

China Mobile to największy na świecie operator sieci komórkowej pod względem liczby abonentów. Sprzedał w Szanghaju 845,7 mln akcji po 57,58 juanów (9,06 USD) za walor.

Dyskonto między kursem z zamknięcia wtorkowej sesji w Hongkongu a ceną po jakiej sprzedano walory w Szanghaju wyniosło 32 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane