China Telecom tanio sprzedał swoje akcje

Przemek Barankiewicz
07-11-2002, 13:08

China Telecom, największy operator stacjonarny Chin, uzyskał ze sprzedaży akcji w pierwszej ofercie publicznej (IPO) 1,43 mld USD. Spółka zmuszona jednak była do ustalenia ceny w dolnej granicy publikowanych wcześniej widełek, a jeszcze wcześniej zdecydowała o zmniejszeniu o 55 proc. ilości akcji, które 14 i 15 listopada zadebiutują na giełdach Nowego Jorku i Hongkongu.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu Chińczycy chcieli pozyskać z rynku nawet 3,68 mld USD. Analitycy kłopoty sprzedaży papierów wiążą z nastrojami na rynku i błędami popełnionymi przez spółkę. Wśród nich wymienia się m.in. ogłoszenie planów przejęć i prognoz finansowych, które nie znalazły się w prospekcie emisyjnym. Źle oceniono także nerwowe ruchy chińskiego regulatora telekomunikacyjnego, który w ostatniej chwili ostro podniósł rozmowy za połączenia międzynarodowe dla konkurencyjnych operatorów.

ONO, FT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / China Telecom tanio sprzedał swoje akcje