Chińczycy w Hollywood

WST
opublikowano: 28-04-2014, 00:00

Chiński państwowy dystrybutor filmów ruszył z pierwszą inwestycją w Hollywood, nabywając udziały w dwóch produkcjach studia Legendary Entertainment.

China Film chce przeznaczyć „ośmiocyfrową” kwotę na dwa tytuły filmowe: „Seventh Son” i „Warcraft”. Pierwszy film to opowieść fantasy z głównymi rolami Jeffa Bridgesa i Julianne Moore. „Warcraft” to obraz bazujący na popularnej serii gier komputerowych. Jeżeli filmy zostaną dopuszczone do wyświetlania w Chinach, China Film będzie dystrybuować je zgodnie z przepisami dla zagranicznych filmów, które ograniczają ich liczbę do 34 w roku. Firma, która planuje wejść na giełdę, posiada udziały w sieciach kinowych, które generują połowę wpływów ze sprzedaży biletów. Firmy z Hollywood zacieśniają współpracę z Chińczykami, licząc na zwiększenie swojej obecności na tamtym rynku, który jest drugim po amerykańskim pod względem wielkości. W 2013 r. wpływy ze sprzedaży biletów w Państwie Środka wzrosły do 3,6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Chińczycy w Hollywood