Chińczycy wybudują cztery masowce dla PŻM

03-04-2003, 15:29

Chińska stocznia Xingang wybuduje cztery statki dla Polskiej Żeglugi Morskiej, poinformował PAP. Właśnie uprawomocnił się kontrakt zawarty przez największego polskiego armatora.

Dyrektor PŻM Paweł Brzezicki powiedział, że chińska stocznia wybuduje cztery masowce wielkości 38,5-39 tys. DWT. W kontrakcie uwzględniono opcję budowy kolejnych dwóch jednostek. Jego wartości nie ujawniono.

Brzezicki powiedział, że PŻM negocjował kontrakt ze stoczniami polskimi, japońskimi, koreańskimi i chińskimi. Ostatecznie wybrano najtańszą i najkorzystniejszą ofertę chińską.

PŻM otrzymał tylko jedną ofertę od polskiej stoczni. Brzezicki powiedział, że zaproponowana przez nią cena była ‘zaporowa’. Oferta głównego silnika złożona przez Zakłady H. Cegielski była z kolei o kilkaset tysięcy dolarów wyższa niż konkurencji.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chińczycy wybudują cztery masowce dla PŻM