Chińska spółka dostarczy panele słoneczne do dwóch elektrowni w Polsce

opublikowano: 30-09-2019, 09:21

Risen Energy poinformowało o niedawnym podpisaniu umów na dostawę modułów do dwóch elektrowni słonecznych w Polsce o mocach 8 MW i 6,6 MW.

Chińska spółka poinformowała, że w elektrowni o mocy 8 MW wykorzystane zostaną jej wysokowydajne moduły o mocy 300 W każdy, których dostawy ruszyły od koniec sierpnia. Risen Energy informuje, że budowa elektrowni rozpocznie się w listopadzie i potrwa do końca tego roku.

- Będzie to jedyna tego typu duża naziemna elektrownia fotowoltaiczna w regionie – podkreśla spółka.

Budowa drugiej elektrowni, o mocy 6,6 MW, ma rozpocząć się w październiku. Ma ona zostać podłączona do sieci przed 2020 rokiem.

- Położenie geograficzne Polski na głównej osi trasy lądowej Inicjatywy Pasa i Drogi oznacza, że inicjatywa będzie bardzo ważna dla kraju w ciągu najbliższych 10, 20, a nawet 30 lat - powiedział Wu Meizhong, dyrektor sprzedaży Risen Energy Europe. - Naszym zdaniem rynek jest nowy i ma ogromny potencjał. Oczekujemy, że zmiany w nowym prawie energetycznym w Polsce przyspieszą budowę projektów energetyki fotowoltaicznej w całym kraju – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu