Chiński deweloper ogłosił, że może być niewypłacalny

opublikowano: 11-10-2021, 14:50

Sinic Holdings ogłosił w poniedziałek, że prawdopodobnie nie wykupi swoich obligacji wartości 250 mln USD, informuje Reuters.

Chiński deweloper tłumaczy, że nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby wykupić zapadający dług. Termin płatności to 18 października. Łączny dług zagraniczny Sinic wynosi 1,01 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Akcje spółki nie są notowane od 20 września kiedy staniały w ciągu jednego dnia o prawie 90 proc. Stało się to po tym jak agencja S&P Global Ratings obniżyła swoją ocenę „jakości” zadłużenia Sinic do poziomu CCC+. Tłumaczyła to „niepowodzeniem odnośnie przekazania jasnego i wyraźnego planu spłaty zadłużenia przez chiński podmiot”. Wcześniej podobnej obniżki oceny zadłużenia Sinic dokonała agencja Fitch, informując, że spółka ma do spłaty 694 mln USD w związku z zapadaniem zagranicznych obligacji w październiku 2021 roku oraz styczniu i czerwcu 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane