Chiński regulator apeluje do inwestorów o „racjonalne” podejście do sprawy epidemii

opublikowano: 28-01-2020, 08:38

Chińska komisja papierów wartościowych zaapelowała do inwestorów, aby „obiektywnie i racjonalnie” oszacowali wpływ epidemii nowego koronawirusa

W wydanym we wtorek oświadczeniu Chińska Komisja Regulacji Papierów Wartościowych (CRSC) wskazała, że firmy zajmujące się papierami wartościowymi powinny skłaniać inwestorów do „racjonalnej i obiektywnej” oceny choroby oraz „stosowania się do koncepcji inwestycji długoterminowych i inwestycji w wartość”.

Chińskie rynki finansowe są zamknięte do poniedziałku. Są obawy dużego tąpnięcia po ich otwarciu. Kontrakty na FTSE China A50 spadły o prawie 6 proc. od zamknięcia rynków w miniony czwartek. Drugi na świecie, chiński rynek akcji jest znany z dominującej pozycji na nim inwestorów indywidualnych, w szczególnych momentach prezentujących zachowania stadne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane