Czytasz dzięki

Chiński rekord Tesli

opublikowano: 19-07-2020, 22:00

W czerwcu w Państwie Środka zarejestrowano 14 976 zbudowanych w tym kraju samochodów Tesli — podało państwowe China Automotive Information Net.

Tesla
Zobacz więcej

Tesla fot. Bloomberg

Oznacza to wzrost o 32 proc. w porównaniu z majem i największą miesięczną liczbę rejestracji od wejścia spółki Elona Muska na chiński rynek. Na koniec czerwca w Chinach było zarejestrowanych 49 761 aut Tesli. Wydaje się, że w kraju za Wielkim Murem, który wychodzi z kryzysu spowodowanego przez pandemię, producentowi idzie lepiej niż w ojczyźnie, gdzie liczba zakażeń wciąż rośnie. Firma Cross-Sell, zajmująca się analizami marketingowymi, informowała niedawno, że liczba zarejestrowanych aut Tesli w Kalifornii, gdzie znajduje się fabryka spółki Elona Muska, w drugim kwartale spadła o połowę, do 9774, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, a w 23 stanach wyniosła 18 702 i również była o połowę mniejsza niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane