Chińskie akcje najdroższe w tym roku

Rynki zagraniczne: Notowania akcji z Państwa Środka mocno drożeją, po tym jak media poinformowały o dalszym łagodzeniu restrykcji dla nabywców domów.

Indeks spółek z Chin kontynentalnych notowanych na giełdzie w Hongkongu wzrósł we wtorek o 2,4 proc. Od marcowego dołka Hang Seng China Enterprises zyskał 15,2 proc. i jest już najwyżej od początku roku. Do zakupów inwestorów zachęciły informacje o zniesieniu restrykcji w nabywaniu domów w Wenzhou. Lokalne władze chcą w ten sposób przeciwdziałać wyhamowywaniu gospodarki przez dekoniunkturę na rynku nieruchomości.

— Mamy dobre zdanie o akcjach chińskich notowanych w Hongkongu. Łagodzenie polityki, przyspieszający wzrost i zwiększające się napływy kapitału powinny spowodować kontynuację zwyżek — komentuje Ryan Tsai, strateg azjatyckich rynków akcji w Standard Chartered Banku.

Wenzhou będzie największym do tej pory miastem, gdzie wycofano restrykcje, polegające m.in. na zakazie posiadania więcej niż jednej nieruchomości. W poniedziałek chińska prasa gospodarcza informowała o wartej

161 mld USD pożyczce rządowej dla China Development Bank, mającej finansować budownictwo społeczne. Tymczasem publikowany w czwartek wstępny odczyt indeksu PMI powinien wskazać na najszybsze ożywienie w chińskim przemyśle od marca ubiegłego roku. Indeks Hang Seng China Enterprises jest notowany przy wskaźniku cena/zysk sięgającym 7,1. W chińskie akcje można zainwestować poprzez ETF oraz krajowe i zagraniczne fundusze inwestycyjne.

JUŻ PISALIŚMY: PB z 15.07.2014 r.

PRZEŁOM? Przed tygodniem Marek Buczak, zarządzający Quercus TFI, zapowiadał na łamach „PB” rychły przełom w notowaniach chińskich spółek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chińskie akcje najdroższe w tym roku