Chińskie cła wsparły wzrosty na Wall Street

opublikowano: 06-02-2020, 22:07

Czwartkowa sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem kontynuacji wzrostowej tendencji. Aprecjacja notowań miała już wyraźnie bardziej wyważony charakter. Inwestorzy widocznie chcieli złapać oddech po ostatnim rajdzie, co było jednak trudne z uwagi na sprzyjające zakupom akcji czynniki.

Jak choćby ze strony deklaracji chińskich władz, że od 14 lutego obniżą cła na część amerykańskich towarów w odpowiedzi na podobną zapowiedź waszyngtońskiej administracji. 

NYSE, Wall Street
fot. Bloomberg

Kupujący mieli też są sobą dane makro z rynku pracy, gdzie liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych spadła mocniej niż oczekiwano do dziewięciomiesięcznego minimum. 

Najlepiej w czwartek prezentowały się sektory usług telekomunikacyjnych i technologiczny. Z kolei najmocniejsza przecena stała się udziałem branży paliwowo-energetycznej w czym spora zasługa spadku notowań ropy naftowej.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,30 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,72 proc. zaś technologiczny drożał o 0,88 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane