Chińskie e-rowery wyjadą spod Wrocławia

opublikowano: 10-09-2019, 16:04

Bafang Electric otworzył w Bielanach Wrocławskich fabrykę, w której na początek zainwestuje 62 mln zł i zatrudni 50 osób.

Elektromobilność to nie tylko elektryczne auta. W Bielanach Wrocławskich ruszyła fabryka komponentów i systemów do pojazdów elektrycznych chińskiej firmy Bafang Electric. Firma zainwestowała 62 mln zł i zatrudni w pierwszym etapie 50 osób. Polska spółka została zarejestrowana w czerwcu 2018 r. Fabryka ma 6 tys. mkw. powierzchni.

 – Wybraliśmy Polskę i Dolny Śląsk ze względu na dobrą infrastrukturę, dostęp do lokalnego i potencjalnych rynków oraz niewielki dystans do naszych klientów. Bardzo doceniamy także kulturę biznesową polskich pracowników. Dokonując wyboru kierowaliśmy się również obecną sytuacją gospodarczą i obiecującymi perspektywami dla Polski. Polska była zatem idealną lokalizacją dla naszej inwestycji – podkreśla Qinghua Wang, prezes i dyrektor generalny Bafang Electric Poland.

Sspółka ma duże plany wobec nowej lokalizacji pod Wrocławiem.

– Rozważamy dalszą rozbudowę zakładu i stopniowe zwiększanie zatrudnienia – mówi Qinghua Wang.

Elektromobilność to ważny obszar dla rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki. Są to inwestycje nie tylko zaawansowane technologicznie, ale również mające wpływ na zmianę struktury gospodarki i pozycję Polski jako lidera branży w Europie Środkowej i Wschodniej – wskazuje Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która wspierała inwestora. 

PAIH odpowiada za ok. 30 proc. wszystkich inwestycji zagranicznych zrealizowanych w Polsce, przy tym za 80 proc. projektów strategicznych. [MAG]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu