Chiny: Dochód potroi się w najbliższych 15 latach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-01-2005, 09:08

Dochód na głowę mieszkańca w Chinach potroi się w najbliższych 15 latach - mówił w sobotę w Davos na światowym Forum Ekonomicznym, wicepremier Huang Lu.

Dochód na głowę mieszkańca w Chinach potroi się w najbliższych 15 latach - mówił w sobotę w Davos na światowym Forum Ekonomicznym, wicepremier Huang Lu.

    Jego zdaniem, planowany, 8-procentowy, roczny wzrost nie spowoduje przegrzania gospodarki. Huang Lu zapewnił, że silne "Chiny nie stworzą zagrożenia dla innych".

    Szybki wzrost gospodarczy Chin wywołuje w Waszyngtonie niepokój o stan bezpieczeństwa w Azji Wschodniej. USA naciskają na kraje Unii Europejskiej, by utrzymały zakaz sprzedaży broni do Chin. W przeciwnym razie, twierdzą, dojść może do zakłócenia równowagi militarnej w Azji Wschodniej.

    Z wypowiedzi wicepremiera ChRL wynika, że do 2020 roku chiński dochód na głowę mieszkańca sięgnie 3 tysięcy dolarów, trzykrotnie więcej niż w 2003 roku.

    W ub.r. gospodarka Państwa Środka wzrosła o 9,5 procent, najwięcej w ostatnich ośmiu latach. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane