Chiny ponownie otwierają terminal Meishan

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 25-08-2021, 08:17

Terminal Meishan, który znajduje się w drugim najbardziej ruchliwym porcie Chin, został w środę ponownie otwarty po dwutygodniowym przestoju.

“W środę rozpoczynamy wznawianie normalnych operacji“ - powiedział urzędnik portowy na konferencji prasowej w mieście Ningbo. Terminal, który odpowiada za ok. 1/4 przepustowości portu Ningbo-Zhoushan, został zamknięty 11 sierpnia po tym, gdy u jednego z pracowników wykryto zakażenie koronawirusem.

Zatłoczenie i opóźnienia na globalnych trasach żeglugowych spowodowane przez pandemię rozszerzyło się w tym roku, ponieważ chiński eksport osiągnął nowe rekordy ze względu na rosnący globalny popyt.

Przy wyższym zapotrzebowaniu na fracht nawet częściowe zamknięcie portu jest kosztowne zarówno dla kupujących, jak i spedytorów. Mimo że terminal Meishan był zamknięty tylko przez dwa tygodnie, prawdopodobnie upłynie trochę czasu, nim przepustowość powróci do normy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane