Chiny szykują się na kolejną falę pandemii

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 22-11-2022, 08:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Chiny stoją w obliczu nowej fali pandemii koronawirusa. Liczba nowych infekcji zbliża się do poziomy sprzed lockdownu w Szanghaju. Władze zapowiadają zwiększenie liczby szpitali, w tym budowę nowych, dla chorych na Covid-19, informuje Bloomberg.

Bloomberg

Jak donosi agencja powołując się na oficjalne władze, Chiny stworzą więcej szpitali specjalizujących się w leczeniu pacjentów z umiarkowaną i ciężką postacią Covid-19. Oddziały intensywnej terapii mają stanowić 10 proc. wszystkich łóżek w tych szpitalach.

Jak zapowiedziała Narodowa Komisja Zdrowia, również lokalne samorządy powinny zbudować lub poszerzyć sieć klinik i placówek, które pozwoliłyby na wcześniejsze wykrywanie infekcji, w tym punktów pobieranie wymazów, testowania i analiz próbek.. Mają też zwiększyć liczbę prowizorycznych szpitali, w których mogliby przebywać pacjenci bezobjawowi i o łagodnym przebiegu choroby.

Pekin opracowuje również plany przyspieszenia szczepień.

Liczba nowych codziennych infekcji zbliża się do poziomu 30 tys., w miniony poniedziałek (21.11) wyniosła 27 307 nowych przypadków, niewiele mniej niż poprzedni rekord 28 973 osiągnięty w kwietniu, kiedy wybuchła epidemia w Szanghaju. Jednak choć część miast (w ty, Guangzhou i Chongqing) odnotowuje wyraźny wzrost liczby nowych przypadków, powstrzymuje się na razie od wprowadzania blokad na szerszą skalę oraz strategii masowych testów stosowanej w przeszłości.

W poniedziałek zarejestrowano

Warto przypomnieć, ze niedawno chińskie władze złagodziły nieco regulacje związane z polityka „zero Covid” skracając m.in. czas kwarantanny dla podróżnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane