Chiny wstrzymały import drobiu z 14 państw

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-11-2005, 08:41

Chiny wstrzymały import drobiu, a także niektórych przetworów drobiowych z czternastu państw, w których stwierdzono przypadki ptasiej grypy - podano w środę w Pekinie.

Chiny wstrzymały import drobiu, a także niektórych przetworów drobiowych z czternastu państw, w których stwierdzono przypadki ptasiej grypy - podano w środę w Pekinie.

    Z rządowego komunikatu wynika, że zakaz obowiązuje od zeszłego piątku. Jak podano, zostanie rozszerzony automatycznie na wszystkie kraje, w których potwierdzono przypadki zarazy.

    Na chińskiej liście znajdują się do tej pory Tajlandia, Wietnam, Indonezja, Kambodża, Japonia, Rumunia, Korea Północna, Chorwacja, Kazachstan, RPA, Mongolia, Turcja, Rosja i Szwecja.

    Chiny - jak podano w środę - nawiązały także współpracę w zwalczaniu ptasiej grypy ze Stanami Zjednoczonymi. Ma ona obejmować wymianę informacji i wspólne działania w dziedzinie technologii.

    W Chinach w ciągu ostatniego miesiąca stwierdzono trzy ogniska ptasiej grypy - jak wynika z oficjalnych informacji władz, nie było natomiast przypadków tej choroby wśród ludzi. W ciągu ostatniego roku obecność wirusa H5N1 potwierdzono w Tybecie, Xinjiangu, Mongolii Wewnętrznej, Anhui, Hunanie i Qinghai.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane