Chlebowski: Marszałek zakazał zwoływania posiedzeń komisji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 11:41

Marszałek Sejmu Marek Jurek zakazał zwoływania posiedzeń jakichkolwiek komisji sejmowych - poinformował w czwartek PAP wiceszef komisji finansów Zbigniew Chlebowski (PO). Jurek potwierdził potem na konferencji prasowej, że zawiesił prace komisji.

Marszałek Sejmu Marek Jurek zakazał zwoływania posiedzeń jakichkolwiek komisji sejmowych - poinformował w czwartek PAP wiceszef komisji finansów Zbigniew Chlebowski (PO). Jurek potwierdził potem na konferencji prasowej, że zawiesił prace komisji.

Posłowie Komisji Finansów Publicznych, poza przedstawicielem PiS, uczestniczyli we wspólnej czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Komisja Finansów Publicznych - wyjaśniał Chlebowski - chciała przygotować sprawozdanie do rządowej autopoprawki do projektu budżetu na 2006 rok, tak aby w piątek mogło odbyć się II czytanie projektu.

"Zwołaliśmy posiedzenie komisji finansów na dziś na godz. 13 uznając, że komisja zgodnie z zapowiedziami powinna rozpatrzyć autopoprawkę" - poinformował. "W momencie kiedy ta informacja dotarła do marszałka Jurka, otrzymaliśmy zakaz organizowania Komisji Finansów Publicznych. Ten zakaz, jak się okazało, dotyczył też wszystkich pozostałych komisji" - dodał.

Chlebowski podkreślił, że komisja finansów była przygotowana i była w stanie rozpatrzyć w czwartek rządową autopoprawkę do projektu budżetu, tak aby jeszcze w czwartek było sprawozdanie, a w piątek mogło odbyć się II czytanie.

Marszałek Sejmu pytany, dlaczego rozszerzył przerwę w obradach Sejmu także na posiedzenia komisji, odpowiedział, że dochodzą do niego "niepokojące głosy", że "działania destabilizujące" w Sejmie mogą być kontynuowane w komisjach. "Moja decyzja służy temu, aby nie omijano kompetencji właściwych kierownictw komisji" - zaznaczył.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane