Chludziński pokieruje KGHM

WST
opublikowano: 22-06-2018, 18:00
aktualizacja: 22-06-2018, 18:01

Marcin Chludziński zmieni prezesowski fotel. Szef Agencji Rozwoju Przemysłu pokieruje największym koncernem miedziowym w Europie. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza KGHM. Pomocą dla niego mają być Katarzyna Kreczmańska-Gigol i Radosława Stach, którzy obejma funkcje wiceprezesów.

Zgodnie z komunikatem spółki, prezes i wiceprezesów powołano z dniem zakończenia WZ KGHM zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za rok 2017 rok na okres trzech lat. Walne w tej sprawie zwołano na 26 czerwca 2018 r.

Marcin Chludziński
Zobacz więcej

Marcin Chludziński fot. Tomasz Golab / Foto Gosc / FORUM

O ambicjach Marcina Chludzińskiego pisaliśmy już w poprzednim tygodniu na łamach "Pulsu Biznesu". Czytaj>>Prezes ARP chce spróbować sił w miedzi

Katarzyna Kreczmańska-Gigol odpowiedzialna będzie za sprawy finansowe, a Radosław Stach za produkcję.

Rada nadzorcza KGHM ogłosiła rozpoczęcie postępowania  kwalifikacyjnego na stanowiska w zarządzie grupy 22 maja.  Kandydaci na złożenie zgłoszenia mieli czas do 9 czerwca, zaś rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 21 i 22  czerwca. 

10 marca rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa oraz Michała Jezioro z funkcji wiceprezesa. Domagalski-Łabędzki był prezesem KGHM od października 2016 roku. Jezioro pełnił funkcję wiceprezesa od listopada 2016 roku, był odpowiedzialny za aktywa zagraniczne grupy.

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

KGHM podał też, że rada nadzorcza postanowiła unieważnić postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. Rozwoju oraz wiceprezesa ds. Aktywów Zagranicznych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Chludziński pokieruje KGHM