Chmura niesie optymizm

IT W MAŁYCH FIRMACH

Ponad połowa małych i średnich firm w Polsce korzysta z usług chmurowych i to te przedsiębiorstwa najśmielej patrzą w przyszłość — wynika z najnowszego badania Ipsos MORI przeprowadzonego na zlecenie Microsoftu. Podmioty inwestującew cloud computing częściej spodziewają się poprawy swojej sytuacji na rynku w kolejnych 12 miesiącach (30-proc. różnica w stosunku do instytucji konserwatywnych technologicznie). Częściej też planują wprowadzenie nowego produktu lub usługi (30 proc. przewagi) lub wejście w nowe branże (41 proc.). 72 proc. użytkowników wskazuje, że cyfrowe nowinki pomagają im efektywniej realizować obowiązki służbowe, a 64 proc. uważa, że mobilne IT jest kluczem do sukcesu w biznesie.

Według raportu The Boston Consulting Group (2014) na temat wykorzystania technologii przez sektor MŚP, firmy stawiające na zaawansowane rozwiązania osiągają znacznie wyższe przychody i tworzą więcej miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chmura niesie optymizm