Chorzów ogłosił konkurs na produkt

Dominika Malik
opublikowano: 05-04-2001, 00:00

Chorzów ogłosił konkurs na produkt

Urząd Miejski w Chorzowie zamierza, już po raz piąty, przeprowadzić konkurs na najlepszy wyrób lub usługę w mieście. Do konkursu może być zgłoszony wyrób konsumpcyjny lub przemysłowy oraz usługi, wykonane przez rzemieślników, producentów i handlowców, prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta.

— Gromadząc podmioty gospodarcze z terenu Chorzowa, chcemy promować rodzimą produkcję i usługi — mówi Jarosław Wyderka z Urzędu Miejskiego w Chorzowie.

Udział w konkursie można zgłaszać do 30 września 2001 r. Wyniki mają zostać ogłoszone na sesji Rady Miejskiej w grudniu 2001 r., a wręczenie nagród powinno nastąpić w styczniu 2002 r. Wobec istniejącego bezrobocia, przy wyborze najlepszego produktu komisja konkursowa weźmie również pod uwagę liczbę zatrudnionych w firmie oraz czy zgłoszony wyrób ma charakter ekologiczny.

Firma, której zostanie przyznana pierwsza nagroda, otrzyma statuetkę Nike, natomiast wyróżnione przedsiębiorstwa zdobędą herb miasta. Ponadto, wszyscy nagrodzeni będą mieli zapewniony udział, poprzez opłacenie przez gminę kosztów stoiska, w Międzynarodowych Targach Katowickich i dowolnej imprezie tego typu na terenie kraju.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszy wyrób lub usługę w mieście odbyła się w 1997 r. Startuje w nim średnio około 20 firm chorzowskich. W 2000 r. , w czwartej edycji, główną nagrodę zdobyła spółka Eco-Instal-Bud. Otrzymała ją za wykonanie budynku mieszkalnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu