Chorzów sprzeda wiekowe budynki

Dominika Malik
opublikowano: 13-11-2000, 00:00

Chorzów sprzeda wiekowe budynki

Zarząd Chorzowa ogłosił przetarg na sprzedaż budynku o powierzchni 765 mkw., który mieści się przy ul. Powstańców, oraz dwóch budynków przy ul. Armii Krajowej, o łącznej pow. 886 mkw. Cena wywoławcza pierwszego obiektu wynosi 1 mln zł, natomiast drugą nieruchomość wyceniono na 0,5 mln zł. Oferty można składać do 27 listopada. Rokowania odbędą się 1 grudnia 2000 r.

— Czekamy na inwestorów lub deweloperów, którzy przedstawią ofertę zgodną z planami zmiany zagospodarowania przestrzennego — mówi Jolanta Koczubik z UM w Chorzowie.

Wszystkie wystawione na sprzedaż dwukondygnacyjne budynki to pustostany, znajdujące się pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Budynek przy ul. Powstańców, pochodzący z 1920 r., zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, będzie sprzedany wraz z gruntem o pow. ponad 1,8 tys. mkw. i ma być przeznaczony na usługi publiczne, takie jak administracyjne, bankowe, kultury, zdrowia, oświaty i turystyki.

— Inwestor będzie musiał tam przeprowadzić remont generalny, gdyż kamienica nie była od dawna użytkowana — wyjaśnia Jolanta Koczubik.

W lepszym stanie są budynki przy ul. Armii Krajowej, wybudowane w 1904 r., które stoją na gruncie o pow. około 2,4 tys. mkw. Obiekt przeznaczony ma być na działalność rzemieślniczą i administracji gospodarczej. DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane