Chronią kapitał, ale gwarancji nie dają

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Deutsche Bank wprowadza do oferty nowy fundusz. Ci, którzy skuszą się na inwestycję, będą mogli skorzystać z promocyjnej lokaty.

Global Partners KBC Strategy 90 April to fundusz zarządzany przez KBC TFI, który okazji do zarobku poszuka na globalnym rynku akcji i obligacji. Jego atutem ma być możliwość ograniczania strat, a narzędziem do realizacji celu — mechanizm CPPI (ang. Constant Proportion Portfolio Insurance). Ryzyko straty będzie ograniczane poprzez określenie minimalnej rocznej wartości docelowej (na poziomie 90 proc. wartości aktywów netto) na koniec każdego roku funkcjonowania. Strategia nie gwarantuje jednak ochrony kapitału.

Fundusz będzie automatycznie dobierał proporcje inwestycji w akcje i obligacje, a skład portfela zależy od odległości bieżącej wartości tytułu uczestnictwa do wartości docelowej — im większa jest ta odległość, tym większe zaangażowanie w akcyjne, i odwrotnie. — Nowy fundusz to propozycja dla osób, które w otoczeniu niskich stóp procentowych poszukują potencjalnie wyższych stóp zwrotu przy jednoczesnym mechanizmie ograniczenia ryzyka związanego z inwestowaniem w akcje.

To rozwiązanie umożliwia pomnażanie majątku tym dynamicznej, im szybciej rośnie rynek akcji, a zarazem dzięki mechanizmowi zabezpieczenia kapitału pozwala minimalizować ewentualną stratę — mówi Monika Szlosek, dyrektor bankowości detalicznej Deutsche Banku. Produkt jest dostępny do końca kwietnia we wszystkich oddziałach Deutsche Banku.

Minimalna wartość inwestycji to 5 tys. zł. Inwestorzy, którzy skuszą się na inwestycję, w czasie subskrypcji mogą ulokować pieniądze na lokacie z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu