CI Games zwalnia deweloperów

GSU
opublikowano: 16-02-2018, 13:21
aktualizacja: 16-02-2018, 13:23

CI Games znacznie zmniejszyło swój wewnętrzny zespół deweloperski i jest gotowe podejmować nowe wyzwania z zespołem 30 osób. Chce się posiłkować rozległą sieć podwykonawców w dalszym procesie tworzenia nadchodzącej gry z gatunku tactical shooter.

„Decyzja o zmniejszeniu rozmiarów studia była najtrudniejszą decyzją, jaką podjąłem w ciągu ostatnich lat.  (…) wierzę, że była to najlepsza decyzja by pozwolić spółce ruszyć naprawdę do przodu. Obecnie wierzymy w mniejsze, doświadczone zespoły jako podstawa odniesienia sukcesu w tej tak bardzo konkurencyjnej branży” – mówi cytowany w komunikacie Marek Tymiński. 

OSTRE CIĘCIE: Marek Tymiński, prezes i akcjonariusz CI Games twierdzi, że decyzja o redukcji zespołu, który obecnie liczy 30 osób nie była łatwa. Na koniec 2016 r. w CI Games pracowało 112 osób, w tym 103 pracowników produkcyjnych.
Zobacz więcej

OSTRE CIĘCIE: Marek Tymiński, prezes i akcjonariusz CI Games twierdzi, że decyzja o redukcji zespołu, który obecnie liczy 30 osób nie była łatwa. Na koniec 2016 r. w CI Games pracowało 112 osób, w tym 103 pracowników produkcyjnych. Marek Wiśniewski

W czerwcu 2017 r. CI Games ogłosiło nową strategię, zakładającą produkcję i wydawanie szerszej gamy gier. Spółka, wykorzystując doświadczenie w zakresie tworzenia i wydawania gier, prowadzi rozmowy z zewnętrznymi deweloperami, aby wprowadzić ich tytuły na rynek globalny. Planuje, aby w najbliższej przyszłości znaczna część dochodów pochodziła z tej części działalności.  CI Games poinformowało, że prowadzi rozmowy z kilkoma uznanymi studiami dotyczące produkcji oczekiwanej kontynuacji tytułu Lords of the Fallen. Spółka ma nadzieję sfinalizować rozmowy i rozpocząć produkcję w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

 CI Games ogłosiło właśnie wstępne wyniki finansowe za 2017 r., zgodnie z którymi grupa wypracowała 100,5 mln zł przychodów. Sprzedaż gry „Sniper Ghost Warrior 3” przekroczyła poziom 1 miliona egzemplarzy. Liczba ta obejmuje zarówno fizyczne nośniki, jak i dystrybucję cyfrową.

„Dysponując ponad 10 mln zł środków własnych i korzystnym finansowaniem bankowym o wartości 35 mln zł, jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji kolejnych projektów” – mówi Marek Tymiński.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu