Ciąg dalszy żądań obligatariuszy Murapolu

opublikowano: 23-07-2018, 16:44

Część obligatariuszy Murapolu skrzętnie korzysta z możliwości przedterminowego wykupu obligacji dewelopera. Kolejne żądania opiewają na w sumie 7,37 mln zł.

Sześć żądań dotyczy 5355 obligacji serii T (jej łączna wartość nominalna to 10 mln zł), cztery - 89 sztuk serii U (łączny nominał 5 mln zł), również cztery - 599 obligacji serii W (łączny nominał serii 11,83 mln zł), a dwanaście - serii Z (na 1332 sztuki).

W części uzasadnień żądań podano, że zgłoszono je w związku z przedterminowym wykupem innych obligacji, dokonanym przez dwie spółki zależne Murapolu. 

"Emitent podkreśla, że żądania skierowane przez obligatariuszy nie następują wskutek naruszenia przepisów ustawy o obligacjach ani Warunków Emisji Obligacji, lecz jest jedynie konsekwencją realizacji jednego z uprawnień obligatariuszy określonych w Warunkach Emisji Obligacji serii T, U, W i Z (tj. uprawnienia obligatariuszy do żądania przedterminowego wykupu obligacji)" - podał Murapol.

Żądania spływają od tygodnia. W sumie dotyczą one 63 proc. nominału serii T, 18 proc. serii U, 31 proc. serii W oraz 24 proc. serii Z. Papiery notowane są na Catalyst, termin wykupu dwóch pierwszych serii przypada na 2019 r., dwóch kolejnych - na 2020 r. Oprocentowanie obligacji jest zmienne i zależne od stawki WIBOR3M, powiększonej o 4,05-4,1 proc. marży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu