Obligatariusz żąda wykupu od Murapolu

opublikowano: 17-07-2018, 08:00

Posiadacz obligacji Murapolu o wartości nominalnej 106 tys. zł zażądał od Murapolu przedterminowego wykupu papierów.

Żądanie to nastąpiło na podstawie jednego z punktów warunków emisji obligacji, mówiącego o przedterminowym wykupie przez spółki zależne Murapolu obligacji serii A i serii 011.

Seria W emitowana była na początku 2017 r. w trybie oferty prywatnej na podstawie upoważnienia udzielonego radzie nadzorczej. Wartość nominalna oferty wyniosła 11,8 mln zł. Seria W to papiery trzyletnie oprocentowane według stawki zmiennej. 

"Emitent podkreśla, że żądanie skierowane przez obligatariusza nie następuje wskutek naruszenia przepisów ustawy o obligacjach ani Warunków Emisji Obligacji, lecz jedynie wskutek realizacji jednego z uprawnień obligatariuszy określonych w Warunkach Emisji Obligacji serii W. Emitent dotychczas w pełni i terminowo wykonywał oraz deklaruje, iż nadal będzie wykonywał wszystkie obowiązki wynikające z wyemitowanych obligacji" - podał Murapol. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu