Ciekawe publikacje

Albert Stawiszyński
opublikowano: 10-01-2005, 00:00

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Pod. red. Michała Tomczaka

ODDK Gdańsk 2004

W książce zostały omówione praktyczne kwestie związane z funkcjonowaniem w Polsce spółek z ograniczoną odpowiedzialnością — przybliżono w niej m.in. przebieg procesu rejestracji spółki, wyjaśniano takie pojęcia jak kapitał zakładowy czy spółka w organizacji, omówiono pozycję prawną jedynego wspólnika. Autorzy nie pominęli również takich zagadnień jak prawa i obowiązki wspólników, reprezentowanie spółki w obrocie, pojęcie zarządu i zasady jego powoływania, sprawowanie nadzoru czy zgromadzenie wspólników. W książce znajdziemy rozdział poświęcony rozwiązaniu i likwidacji spółki, jej przekształcaniu w inną formę. Dowiemy się o problemach związanych z odpowiedzialnością cywilnoprawną i karną. W książce znajdują się także przydatne wzory pism dotyczące tej spółki.

Warto dodać, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najchętniej wykorzystywaną formą prowadzenia działalności gospodarczej spośród wszystkich spółek prawa handlowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Ciekawe publikacje