Ciężka praca i ciekawy pomysł to droga do sukcesu

Tomasz Starzyk Bisnode Polska
opublikowano: 05-12-2019, 22:00

Bisnode Polska i redakcja „Pulsu Biznesu” już po raz dziewiąty wyłoniły „100 Kobiet Biznesu”.

Laureatki wybieraliśmy wieloetapowo. Najpierw spośród niemal 4 mln firm Bisnode Polska wytypowała panie, które nieprzerwanie przez dwa lata zajmowały stanowisko prezesa lub były właścicielkami firmy. W drugim etapie, wykorzystując know-how i dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym lub posiadane przez Bisnode Polska sprawozdania finansowe, wytypowaliśmy przedsiębiorstwa o minimalnym — w ocenie organizatorów — ryzyku współpracy. Działające na rynku co najmniej trzy lata, w latach 2018-17 wykazały dodatnią dynamikę wartości sprzedaży i zysku, miały dodatni wynik finansowy, terminowo wywiązywały się z obowiązku publikacji danych finansowych lub bezpośrednio swoje wyniki przesłały do Bisnode Polska.

Poza tym w środowisku biznesowym są cenione i mają nieposzlakowaną opinię. Nigdy nie odnotowano wobec nich w sądach gospodarczych negatywnych zdarzeń prawnych, rozumianych jako wnioski o upadłość czy likwidację. W rezultacie wyłoniliśmy 100 firm zarządzanych w 100 proc. przez panie. Przedsiębiorstwa podzieliliśmy na dwie grupy według przychodu za ostatni rok obrachunkowy. Pierwszą — małych i średnich firm — stanowią te, które w 2018 r. w sprawozdaniu finansowym wykazały roczny przychód nieprzekraczający 50 mln zł, ale większy niż 1 mln zł. W drugiej grupie znalazły się korporacje i przedsiębiorstwa z rocznym przychodem powyżej 50 mln zł.

Historia każdej pani z zestawienia „100 Kobiet Biznesu” udowadnia, że ciężką pracą, a także ciekawym pomysłem można osiągnąć wielki sukces. Laureatkom dziewiątej edycji „100 Kobiet Biznesu” serdecznie gratuluję w imieniu swoim i Bisnode Polska — wywiadowni gospodarczej, w której ponad 65 proc. z niemal 200 pracowników stanowią kobiety. Bisnode od lat prowadzi politykę prorodzinną, pielęgnując przyjazne matkom rozwiązania. Do najpopularniejszych należą elastyczne godziny pracy i świadczenia socjalne. Zdarzają się również dodatkowe dni urlopowe, możliwość pracy zdalnej, świadczenia finansowe i rzeczowe czy imprezy firmowe z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Dobra atmosfera, często odczuwalna też jako rodzinna, na którą wpływa m.in. przyjazne podejście do młodych rodziców, przekłada się na jakość pracy i zmniejsza rotację pracowników.

O Bisnode

Bisnode jest europejskim liderem w dostarczaniu danych i analiz. W 19 krajach zatrudnia 2,1 tys. pracowników. Pomaga firmom zdobywać nowych klientów i utrzymywać bezpieczne relacje biznesowe przez cały okres współpracy. Umożliwia klientom podejmowanie trafnych decyzji poprzez inteligentne wykorzystanie danych. Oznacza to, że może połączyć, a następnie przeanalizować własne dane z danymi klientów i powstającymi każdego dnia na świecie, zwanymi big data. Więcej informacji na stronie: www.bisnode.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Starzyk Bisnode Polska

Polecane