Cinema City na GPW jeszcze w tym roku

Sebastian Gawłowski
16-11-2006, 00:00

Oferta publiczna, część druga — taki świąteczny repertuar szykuje specjalnie dla inwestorów giełdowych właściciel sieci kin Cinema City.

Cinema City International (CCI), operator multipleksów i kin wielkoformatowych, chce jeszcze w tym roku przeprowadzić emisję publiczną — wynika z nieoficjalnych informacji „PB”. To będzie drugie podejście firmy do debiutu na warszawskiej giełdzie. Spółka, bez sukcesu, próbowała sprzedać swoje akcje dwa lata temu. Oferta publiczna: część pierwsza nie przypadła do gustu giełdowej widowni. W sequelu spółce partnerować będzie oferujący — CA IB Securities.

Pod rękę z CA IB

W czerwcu Mooky Greidinger, prezes CCI, mówił, że wciąż myśli o GPW.

— Zarząd Cinema City na bieżąco analizuje sytuację i nie wyklucza możliwości wejścia spółki na warszawski parkiet jeszcze w 2006 r. — zapowiadał w wywiadzie dla agencji ISB.

Z informacji „PB” wynika, że spółka jest właśnie w trakcie prezentacji i premarketingu wśród funduszy oraz inwestorów finansowych.

— O planach ponownego wejścia na GPW CCI informowała publicznie już wcześniej. Pion finansowy cały czas pracuje nad tym procesem — mówi Rafał Rybski, dyrektor operacyjny Cinema City w Polsce.

Kinowa emisja ma zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku. Wprowadzający CA IB Securities przy okazji debiutu Asseco Slovakia zapowiadał, że jeszcze w tym roku może wprowadzić na GPW kilka kolejnych spółek, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą oraz mają zagranicznych udziałowców. Niedawno CA IB skutecznie oferował akcje Multimediów. Przyszedł czas na Cinema City.

— Bez komentarza — mówi Tomasz Bardziłowski, prezes CA IB Securities.

Hollywoodzki rozmach

Cinema City International działa na pięciu rynkach: w Izraelu, gdzie ma ponad 20 multipleksów, w Polsce (18 kin), na Węgrzech (13 kin), w Czechach (3 multipleksy). Spółka miała wejść także do Bułgarii. Spółka ma duże plany inwestycyjne w Polsce. Dyrektor operacyjny Cinema City zapowiadał dynamiczną rozbudowę sieci multipleksów w Polsce. Wstępnie spółka zakładała, że wybuduje w naszym kraju 25 multipleksów.

— Jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju kina i myślę, że już niedługo przekroczymy tę liczbę. Do końca tego roku oddamy do użytku kino w Rybniku, w pierwszym kwartale 2007 r. w Lublinie i Sosnowcu, a na przełomie lat 2007-08 w Bydgoszczy i Gliwicach. To są projekty, nad którymi pracujemy, ale możliwe, że sieć szybciej się powiększy — zapowiadał w czerwcu przedstawiciel spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cinema City na GPW jeszcze w tym roku