Cinema City: teraz Kielce

Karol Jedliński
opublikowano: 24-11-2009, 00:00

Otwarcia w Polsce, otwarcia w Rumunii. Operator kinowy konsekwentnie utrzymuje ofensywną strategię.

Otwarcia w Polsce, otwarcia w Rumunii. Operator kinowy konsekwentnie utrzymuje ofensywną strategię.

Cinema City International (CCI), największy w Polsce i naszym regionie Europy operator kinowy, nie zasypia gruszek w popiele. Wczoraj poinformował, że uruchomi kolejne multipleksy nad Wisłą we współpracy z Plaza Centers.

— Każde miasto w Polsce powyżej 100 tys. mieszkańców jest dla nas bardzo interesujące — przekonuje prezes Moshe Greidinger.

Zgodnie z tymi założeniami 200-tysięczne Kielce za dwa lata będą miały swój pierwszy multipleks z 10 ekranami. Kolejne 12 ekranów CCI w 2012 r. przybędzie w Łodzi, a 10 w Toruniu.

— Biorąc pod uwagę liczbę wizyt w kinie na jednego mieszkańca, wciąż jesteście za Europą Zachodnią. Ważną przyczyną są tutaj luki w infrastrukturze multipleksów w wielu polskich miastach — zaznacza Moshe Greidinger.

Dlatego CCI ma wiążące umowy na kolejne sześć kin z ponad 70 ekranami i plany objęcia całej Polski siecią multipleksów w 36 miastach. W piątek spółka otworzy największe kino w kraju (20 ekranów) w krakowskim centrum handlowym Bonarka.

Od wczoraj swoje nowe największe kino mają Rumuni. CCI uruchomiło Cinema City Cotroceni w Bukareszcie. Już co dziesiąty ekran w Rumunii należy do CCI. Nowy multipleks ma 21 sal wraz z jedynym w Rumunii kinem IMAX, sponsorowanym przez Samsunga. Do tego cztery projektory cyfrowe do filmów w wysokomarżowym trybie 3D.

— W Rumunii chcemy otworzyć więcej kin, włącznie z drugim megapleksem Sun Plaza w Bukareszcie — mówi prezes CCI.

Na razie działalność na rynku rumuńskim daje spółce ledwie 3 proc. przychodów. Rumunia to rynek strategiczny, w najbliższych latach firma chce uruchomić tam kolejne 279 ekranów. Wtedy kraj ten stanie się drugim co do wielkości (po Polsce) rynkiem Cinema City.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane