Ciosem dla rynków był raport Standard & Poor’s

ZAGRANICA

Największe giełdy Starego Kontynentu notowały w czwartek spadek indeksów, pogłębiając trzytygodniowy dołek. Ciosem dla giełdowych inwestorów był raport agencji Standard & Poor’s, która nie wyklucza, że Grecja po raz kolejny zmuszona będzie do zrestrukturyzowania swojego długu, co będzie wymagało ponownej pomocy międzynarodowej. Negatywny wpływ na notowania miały też poranne spadki na dalekowschodnich parkietach oraz zniżkująca wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd.

Akcje Hennes & Mauritz traciły na wartości ponad 5 proc. po publikacji raportu za I kwartał. To największa zniżka od września. Wyniki okazały się gorsze od prognoz analityków. Spadał także kurs branżowego lidera — Inditex. Najboleśniejszą przecenę od stycznia 2009 r. zanotowały papiery FirstGroup, największego operatora linii kolejowych i autobusowych na Wyspach Brytyjskich. Ponad 14-procentowa korekta była pokłosiem komentarza spółki o trudnej sytuacji na rynku.

Powody do zadowolenia mieli natomiast akcjonariusze Nobel Biocare. Aprecjację kursu wywołały doniesienia medialne, że szwajcarska spółka odrzuci ofertę przejęcia producenta implantów dentystycznych. Zyskiwały także akcje 3i Group. Londyńska firma private equity pozyskała 764 mln GBP ze sprzedaży aktywów w ciągu ostatnich 11 miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ciosem dla rynków był raport Standard & Poor’s