CL: finisz prac w 101 szpitalach

Mariusz Zielke
15-01-2002, 00:00

Computerland zakończył realizację kontraktu na dostawę i wdrożenie aplikacji Ruch Chorych i Apteka do 101 polskich szpitali. Kontrakt wartości 19 mln zł został sfinansowany ze środków Banku Światowego na mocy umowy CL z Ministerstwem Zdrowia. W ramach projektu przeszkolono ponad 5,6 tys. użytkowników i 226 administratorów. Szpitale otrzymały niemal 5 tys. licencji na oprogramowanie. Zespół wdrożeniowy składał się z 200 osób.

— Projekt informatyzacji polskich szpitali był największym przedsięwzięciem wdrożeniowym realizowanym w sektorze opieki zdrowotnej w historii CL — podsumowuje Sławomir Chłoń, prezes zarządzający CL.

System Ruch Chorych umożliwia szpitalowi ewidencję przyjęć, wypisów pacjentów i ich przenosin z oddziału do oddziału, rejestruje też przebieg leczenia pacjentów. Z kolei Apteka umożliwia ewidencjonowanie przyjmowanych i wydawanych leków z apteki szpitalnej, informuje o zamówieniach na medykamenty poszczególnych oddziałów oraz zawiera informacje dotyczące danego leku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CL: finisz prac w 101 szpitalach