Czytasz dzięki

Co kupują i sprzedają na GPW duzi inwestorzy #3

opublikowano: 31-05-2020, 22:00

W minionym tygodniu na uwagę zasługują transakcje dokonane przez największy OFE oraz akcjonariusza Sanwilu, który realizował cześć zysków.

Altus TFI. Agio Funds TFI zwiększyło udział w akcjonariacie towarzystwa z 8,57 do 11,57 proc. To skutek transakcji zawartych na rynku 18 maja. Wartość rynkowa Altusa, który stracił pozwolenie na zarządzanie funduszami, to 40 mln zł. Głównym akcjonariuszem pozostaje Piotr Osiecki, do którego należy 32 proc. akcji. Dają one 42 proc. głosów na walnym.

CCC. Nationale-Nederlanden PTE po zarejestrowaniu emisji akcji obuwniczej spółki zmniejszyło udział w kapitale z 6,27 do 5,45 proc. Udział w głosach spadł z 5,51 do 4,86 proc.

IMC. Oleksandr Petrov dokupił 5 proc. akcji spółki i zwiększył zaangażowanie (bezpośrednie i pośrednie) do 79,16 proc. Wartość rynkowa spółki to ponad 400 mln zł. Jej notowania w momencie dokonywania transakcji przez akcjonariusza były na poziomie najniższym od 2018 r.

Play. Nationale-Nederlanden OFE zwiększył z 4,9 do 5,58 proc. udział w akcjonariacie Playa. Transakcji dokonano 21 maja, a więc w dniu, w którym walory w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu sprzedawali dwaj wiodący akcjonariusze telekomu: Kenbourne i Tellerton, wehikuły kontrolowane przez Greka Panosa Germanosa i Islandczyka Thora Björgólfssona. Sprzedali oni wówczas 25 mln akcji za 0,7 mld zł.

Sanwil Holding. Value FIZ sprzedał w czterech transakcjach 1,18 mln akcji spółki i zmniejszył udział z 59,96 do 52,6 proc. To wciąż największy akcjonariusz spółki i jedyny, który dysponuje pakietem przekraczającym 5 proc. W ostatnich tygodniach notowania spółki silnie wzrosły po informacjach o możliwych dostawach kombinezonów szpitalnych dla Agencji Rezerw Materiałowych. Spółka prostowała jednak w oficjalnym komunikacie, że do podpisania umowy jeszcze nie doszło.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane