Co piątego Niemca nie stać na wakacje

Ponad 20 proc. Niemców nie stać na tydzień wakacji, a 30 proc. nie stać na pokrycie nieoczekiwanych wydatków jak duże naprawy w domu czy zakup drogich towarów, poinformował Destatis, urząd statystyczny Niemiec.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Destatis zapytał uczestników badania, czy stać ich każdego roku na spędzenie tygodnia wakacji poza domem, a także czy byliby w stanie pokryć niespodziewany wydatek wysokości 940 EUR (3,9 tys. zł) lub wyższy. Wynik w przypadku wakacji jest o 3,3 proc. niższy niż w 2008 roku, a w przypadku nieoczekiwanych wydatków o 1,5 proc. mniejszy.

8 proc. uczestników badania stwierdziło, że nie stać ich na posiłek zawierający mięso, drób lub rybę co drugi dzień. Jest ich o 2,7 proc. mniej niż w 2008 roku.

Wyniki badania Destatis pokazują, że Niemcy są powyżej europejskiej średniej. W całej Unii Europejskiej ok. 40 proc. ludzi nie stać ani na tydzień wakacji, ani na pokrycie nieoczekiwanych wydatków. Ok. 20 proc. mieszkańców Unii nie stać na posiłek z mięsem, drobiem lub rybą co drugi dzień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Co piątego Niemca nie stać na wakacje