Co piątego Niemca nie stać na wakacje

opublikowano: 27-05-2014, 18:32

Ponad 20 proc. Niemców nie stać na tydzień wakacji, a 30 proc. nie stać na pokrycie nieoczekiwanych wydatków jak duże naprawy w domu czy zakup drogich towarów, poinformował Destatis, urząd statystyczny Niemiec.

Destatis zapytał uczestników badania, czy stać ich każdego roku na spędzenie tygodnia wakacji poza domem, a także czy byliby w stanie pokryć niespodziewany wydatek wysokości 940 EUR (3,9 tys. zł) lub wyższy. Wynik w przypadku wakacji jest o 3,3 proc. niższy niż w 2008 roku, a w przypadku nieoczekiwanych wydatków o 1,5 proc. mniejszy.

8 proc. uczestników badania stwierdziło, że nie stać ich na posiłek zawierający mięso, drób lub rybę co drugi dzień. Jest ich o 2,7 proc. mniej niż w 2008 roku.

Wyniki badania Destatis pokazują, że Niemcy są powyżej europejskiej średniej. W całej Unii Europejskiej ok. 40 proc. ludzi nie stać ani na tydzień wakacji, ani na pokrycie nieoczekiwanych wydatków. Ok. 20 proc. mieszkańców Unii nie stać na posiłek z mięsem, drobiem lub rybą co drugi dzień.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane