Co Polak wie o OZE

ANB
opublikowano: 06-12-2013, 00:00

Wiedza Polaków o odnawialnych źródłach energii (OZE) jest fatalna — o badania w tym zakresie pokusił się Optimal Energy, serwis umożliwiający zmianę sprzedawcy energii elektrycznej.

Jak się okazuje, niemal co trzeci rodak nie potrafi wymienić żadnegoźródła energii odnawialnej. A pozostali wskazują najczęściej na elektrownie wiatrowe i słoneczne jako producentów zielonej energii (odpowiednio 56 proc. i 53 proc.) i elektrownie wodne na rzekach (36 proc.).

— O biomasie czy energii geotermalnejpamięta niewielu. Ale trudno dziwić się wskazaniom ankietowanych — mówi Łukasz Czekała, menedżer projektu w Optimal Energy.

Z raportu wyłania się jednak pozytywnie nastawienie do OZE, bo aż 95 proc. respondentów uważa, że w kraju powinno się pozyskiwać więcej energii odnawialnej. Ale zdaniem 80 proc. ankietowanych, rozwojowi tego sektora gospodarki nie sprzyja nastawienie polityków i innych wpływowych środowisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane