Coeure: krótkoterminowe stopy EBC pozostaną niskie

opublikowano: 12-03-2018, 11:27
aktualizacja: 12-03-2018, 11:28

Benoit Coeure z władz EBC powiedział, że krótkoterminowe stopy pozostaną na „bardzo niskim poziomie”, informuje Reuters.

- Jest bardzo jasne dla nas, że krótkoterminowe stopy procentowe, te, które kontroluje bank centralny, pozostaną na bardzo niskim poziomie daleko poza horyzont okresu naszych zakupów aktywów – powiedział Coeure w poniedziałek w wywiadzie radiowym.

Zobacz więcej

Benoit Coeure

Reuters/Forum

W ubiegłym tygodniu Europejski Bank Centralny porzucił utrzymywane od dawna zobowiązanie do zakupów obligacji jeśli okaże się to konieczne. Uznano to za kolejny mały krok na drodze wycofywania się z polityki monetarnej stymulacji wzrostu.

Coeure powiedział, że dokładne ramy czasowe i sposoby wyjścia z programu stymulacji nie były jeszcze przedmiotem debaty.

- Inflacja nie jest dokładnie tam gdzie chcielibyśmy, żeby była – dodał.

Coeure ujawnił również, że Rada Prezesów EBC nie dyskutowała dotychczas scenariusza przewidującego pierwszą podwyżkę stóp w połowie przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu