Coface w Polsce

opublikowano: 16-01-2007, 15:37

W Polsce rozpoczęła działalność spółka faktoringowa z międzynarodowej grupy Coface - Coface Poland Factoring. Poza ubezpieczeniami należności, informacją gospodarczą i windykacją należności faktoring jest jedną z czterech kluczowych działalności grupy.

W Polsce rozpoczęła działalność spółka faktoringowa z międzynarodowej grupy Coface - Coface Poland Factoring. Poza ubezpieczeniami należności, informacją gospodarczą i windykacją należności faktoring jest jedną z czterech kluczowych działalności grupy.

Polska jest pierwszym krajem w regionie, gdzie grupa Coface oferuje wszystkie cztery linie produktowe.

Jak poinformował prezes Coface Poland Factoring Jarosław Jaworski, polski rynek faktoringu rośnie rocznie o ok. 20 proc. i dalszy taki wzrost założono w planach firmy, która po 3 latach chce osiągnąć próg rentowności. Spółka chce w ciągu trzech lat osiągnąć 5-10 proc. udziału w rynku.

Coface zamierza oferować usługi faktoringowe nie tylko na terenie Polski, ale także w obrocie eksportowym, w tym z Rosją.

Szefowa Coface Poland Katarzyna Kompowska pytana, czy kolejną nową spółką grupy w Polsce może być bank, powiedziała, że nie może wykluczyć, że pojawi się przedstawicielstwo. Na razie jednak nic nie wiadomo o takich planach.

Kapitał na finansowanie faktoringu spółka zamierza uzyskiwać z banku, z którym współpracuje w Polsce. Możliwe jest też finansowanie z Francji (Coface należy do francuskiego banku Natixis, będącego trzecią grupą bankową w tym kraju). Jaworski nie wykluczył w rozmowie z PAP, że firma będzie też pozyskiwać środki na rynku kapitałowym.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane