Colgate-Palmolive kształci stomatologów

Ewa Bęczkowska
22-08-2001, 00:00

Colgate-Palmolive kształci stomatologów

Firma Colgate-Plamolive i Harvard Dental School of Medicine wprowadziły wspólny program kształcenia stomatologów na całym świecie. Od 1997 r. mogą do niego przystępować również polscy lekarze. Program kształcenia ustawicznego pozwala im uzupełniać wiedzę o najnowszych metodach leczenia.

W wielu krajach lekarze mają obowiązek uzupełniana wiedzy poprzez kształcenie się w szkołach podyplomowych lub na kursach doszkalających. W Polsce nie ma takiego obowiązku. Dlatego firma Colgate-Palmolive wyszła z inicjatywą wprowadzenia takiego programu w naszym kraju. Patronuje mu kwartalnik „Colgate Oral Care Report”, wydawany przez firmę Colgate-Palmolive. W każdym z jego wydań znajduje się test egzaminacyjny dla lekarzy. Ci, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania co najmniej w 3 edycjach programu w ciągu roku, otrzymują Certyfikat Harvard School of Dental Medicine. Przesłane testy są sprawdzane przez Wydział Stomatologii Harvard School of Dental Medicine. W kwietniu każdego roku uczestnicy programu otrzymują świadectwa potwierdzające ilość zdobytych punktów.

— Jesteśmy zadowoleni z możliwości wprowadzenia programu szkoleniowego dla polskich stomatologów. Wierzymy, że ciągłe podnoszenie zawodowych kwalifikacji lekarzy pomoże pacjentom gabinetów dentystycznych — mówi Maria Kozieł, kierownik programów dla szkół i stomatologów w firmie Colgate-Palmolive Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Colgate-Palmolive kształci stomatologów