Columbus drożeje, bo wstrzymał się z emisją akcji

opublikowano: 14-12-2021, 09:15

Notowania Columbusa wzrosły niemal o 10 proc. na początku sesji we wtorek po tym, jak walne odstąpiło od głosowania nad uchwałami dotyczącymi emisji akcji. Doszło natomiast do zmian w radzie nadzorczej.

Jak głosi komunikat, decyzja o rezygnacji z głosowania nad emisją akcji (miała przynieść 450-550 mln zł) została podyktowana potrzebą rozważenia potencjalnych nowych możliwości współpracy i finansowania, które pojawiły się już po terminie zwołania walnego w obszarze rozwoju nowych projektów farm fotowoltaicznych w Polsce. Jak zaznaczono, nie oznacza to jednak porzucenia intencji realizacji IPO.

– Rozważamy równoległe działania do emisji akcji, możliwie bardziej korzystne dla akcjonariuszy, dlatego wstrzymujemy się z decyzją o emisji – mówi Dawid Zieliński, prezes Columbusa Energy.

Walne zdecydowało natomiast o zmianach w radzie nadzorczej. W jej skład weszli Wojciech Wolny (prezes i założyciel technologicznej Grupy Euvic), Tomasz Misiak (przez kilka lat m.in. przewodniczący rady nadzorczej Work Service’u i znaczący akcjonariusz spółki), Adrian Stachura (twórca Barel Poland, producenta elektroniki użytkowej), Paweł Piotrowski (od 20 lat związany z Grupą RMF, gdzie od 14 pełni funkcję dyrektora administracyjnego) i Michał Bochowicz (prawnik, wspólnik w Kancelarii Gessel).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane